BanksRates

AUD — Australian Dollar

Kursy Australian Dollar (AUD) według publikacji wszystkich banków centralnych śledzonych przez BanksRates.

AUS flag Decimal places: 2 · Quoted by 18 banks
Foreign bank — both sides locked, only amount and date are editable.

Cross-bank index

·
Loading…

Latest rates

BankRateLast update
BOC — Bank of Canada0.99362026-10-14
BOI — Bank of Israel2.15402026-10-14
CBA — Central Bank of Armenia253.22002026-10-15
CBR — Bank of Russia58.78162026-10-15
CBUAE — Central Bank of the UAE2.62792026-09-01
CNB — Czech National Bank15.24802026-10-14
DN — Danmarks Nationalbank4.66242026-10-13
ECB — European Central Bank0.62612026-10-14
Fed — Federal Reserve (FRED)0.69792026-10-09
NBG — National Bank of Georgia1.81222026-10-15
NBK — National Bank of Kazakhstan315.70002026-10-15
NBP — National Bank of Poland2.73112026-10-13
NBRB — National Bank of the Republic of Belarus2.11102026-10-15
NBS — National Bank of Serbia72.85182026-10-07
NBU — National Bank of Ukraine31.51712026-10-15
NB — Norges Bank6.63922026-10-14
SRB — Sveriges Riksbank6.98642026-10-14
TCMB — Central Bank of the Republic of Türkiye34.46862026-10-15

Jak czytać ten wykres

Każda linia to znormalizowany indeks, zakotwiczony na 100 w pierwszej dostępnej dacie wybranego zakresu. Linia powyżej 100 oznacza, że waluta krajowa banku osłabiła się wobec AUD od punktu zakotwiczenia; poniżej 100 — że się umocniła.

Najczęściej zadawane pytania

Dlaczego banki publikują różne kursy AUD?

Każdy bank centralny publikuje własny dzienny fixing względem swojej waluty krajowej. Różnice wynikają z lokalnej mikrostruktury rynku, metodologii i pory fixingu.

Co oznacza „znormalizowany indeks”?

Seria każdego banku jest dzielona przez pierwszą obserwację w zakresie i mnożona przez 100. Wszystkie linie startują od 100 od swojej pierwszej daty — wygodne do porównywania kształtu między bankami niezależnie od poziomu bezwzględnego.

Dlaczego któregoś banku nie ma na wykresie?

Albo bank nie notuje AUD, albo nie ma obserwacji w wybranym zakresie dat. Spróbuj szerszego zakresu.