BanksRates

CHF — Swiss Franc

Kursy Swiss Franc (CHF) według publikacji wszystkich banków centralnych śledzonych przez BanksRates.

CHE flag Franken · Decimal places: 2 · Quoted by 17 banks
Native bank — pick any of 23 currencies on the right.

Country

CHE flag
Switzerland
Schweiz
Languages: de, fr, it, rm · Time zone: Europe/Zurich

Cross-bank index

·
Loading…

Latest rates

BankRateLast update
BOC — Bank of Canada1.70402026-10-14
BOI — Bank of Israel3.68912026-10-14
CBA — Central Bank of Armenia433.58002026-10-15
CBR — Bank of Russia100.71952026-10-15
CBUAE — Central Bank of the UAE4.53232026-09-01
CNB — Czech National Bank26.10302026-10-14
DN — Danmarks Nationalbank8.02762026-10-13
ECB — European Central Bank1.07182026-10-14
Fed — Federal Reserve (FRED)1.20372026-10-09
NBG — National Bank of Georgia3.12142026-10-15
NBK — National Bank of Kazakhstan540.57002026-10-15
NBP — National Bank of Poland4.70322026-10-13
NBRB — National Bank of the Republic of Belarus3.61282026-10-15
NBS — National Bank of Serbia125.40562026-10-07
NBU — National Bank of Ukraine53.98992026-10-15
NB — Norges Bank11.36502026-10-14
TCMB — Central Bank of the Republic of Türkiye59.03992026-10-15

Jak czytać ten wykres

Każda linia to znormalizowany indeks, zakotwiczony na 100 w pierwszej dostępnej dacie wybranego zakresu. Linia powyżej 100 oznacza, że waluta krajowa banku osłabiła się wobec CHF od punktu zakotwiczenia; poniżej 100 — że się umocniła.

Najczęściej zadawane pytania

Dlaczego banki publikują różne kursy CHF?

Każdy bank centralny publikuje własny dzienny fixing względem swojej waluty krajowej. Różnice wynikają z lokalnej mikrostruktury rynku, metodologii i pory fixingu.

Co oznacza „znormalizowany indeks”?

Seria każdego banku jest dzielona przez pierwszą obserwację w zakresie i mnożona przez 100. Wszystkie linie startują od 100 od swojej pierwszej daty — wygodne do porównywania kształtu między bankami niezależnie od poziomu bezwzględnego.

Dlaczego któregoś banku nie ma na wykresie?

Albo bank nie notuje CHF, albo nie ma obserwacji w wybranym zakresie dat. Spróbuj szerszego zakresu.