BanksRates

EUR — Euro

Kursy Euro (EUR) według publikacji wszystkich banków centralnych śledzonych przez BanksRates.

Decimal places: 2 · Quoted by 17 banks
Native bank — pick any of 30 currencies on the right.

Cross-bank index

·
Loading…

Latest rates

BankRateLast update
BOC — Bank of Canada1.58832026-10-14
BOI — Bank of Israel3.44172026-10-14
CBA — Central Bank of Armenia404.40002026-10-15
CBR — Bank of Russia93.92292026-10-15
CBUAE — Central Bank of the UAE4.26042026-09-01
CNB — Czech National Bank24.35502026-10-14
DN — Danmarks Nationalbank7.47532026-10-13
Fed — Federal Reserve (FRED)1.11932026-10-09
NBG — National Bank of Georgia2.90742026-10-15
NBK — National Bank of Kazakhstan504.20002026-10-15
NBP — National Bank of Poland4.38062026-10-13
NBRB — National Bank of the Republic of Belarus3.37062026-10-15
NBS — National Bank of Serbia117.42982026-10-07
NBU — National Bank of Ukraine50.34532026-10-15
NB — Norges Bank10.60352026-10-14
SRB — Sveriges Riksbank10.96552026-06-10
TCMB — Central Bank of the Republic of Türkiye55.20332026-10-15

Jak czytać ten wykres

Każda linia to znormalizowany indeks, zakotwiczony na 100 w pierwszej dostępnej dacie wybranego zakresu. Linia powyżej 100 oznacza, że waluta krajowa banku osłabiła się wobec EUR od punktu zakotwiczenia; poniżej 100 — że się umocniła.

Najczęściej zadawane pytania

Dlaczego banki publikują różne kursy EUR?

Każdy bank centralny publikuje własny dzienny fixing względem swojej waluty krajowej. Różnice wynikają z lokalnej mikrostruktury rynku, metodologii i pory fixingu.

Co oznacza „znormalizowany indeks”?

Seria każdego banku jest dzielona przez pierwszą obserwację w zakresie i mnożona przez 100. Wszystkie linie startują od 100 od swojej pierwszej daty — wygodne do porównywania kształtu między bankami niezależnie od poziomu bezwzględnego.

Dlaczego któregoś banku nie ma na wykresie?

Albo bank nie notuje EUR, albo nie ma obserwacji w wybranym zakresie dat. Spróbuj szerszego zakresu.