BanksRates

GBP — Pound Sterling

Kursy Pound Sterling (GBP) według publikacji wszystkich banków centralnych śledzonych przez BanksRates.

GBR flag Decimal places: 2 · Quoted by 17 banks
Native bank — pick any of 12 currencies on the right.

Country

GBR flag
United Kingdom
Languages: en · Time zone: Europe/London

Cross-bank index

·
Loading…

Latest rates

BankRateLast update
BOC — Bank of Canada1.87962026-10-14
BOI — Bank of Israel4.07892026-10-14
CBA — Central Bank of Armenia479.36002026-10-15
CBR — Bank of Russia111.22502026-10-15
CBUAE — Central Bank of the UAE4.97432026-09-01
CNB — Czech National Bank28.86202026-10-14
DN — Danmarks Nationalbank8.85072026-10-13
ECB — European Central Bank1.18502026-10-14
Fed — Federal Reserve (FRED)1.32292026-10-09
NBG — National Bank of Georgia3.44152026-10-15
NBK — National Bank of Kazakhstan597.70002026-10-15
NBP — National Bank of Poland5.18572026-10-13
NBRB — National Bank of the Republic of Belarus3.99512026-10-15
NBS — National Bank of Serbia138.47852026-10-07
NBU — National Bank of Ukraine59.66432026-10-15
NB — Norges Bank12.56562026-10-14
TCMB — Central Bank of the Republic of Türkiye65.29102026-10-15

Jak czytać ten wykres

Każda linia to znormalizowany indeks, zakotwiczony na 100 w pierwszej dostępnej dacie wybranego zakresu. Linia powyżej 100 oznacza, że waluta krajowa banku osłabiła się wobec GBP od punktu zakotwiczenia; poniżej 100 — że się umocniła.

Najczęściej zadawane pytania

Dlaczego banki publikują różne kursy GBP?

Każdy bank centralny publikuje własny dzienny fixing względem swojej waluty krajowej. Różnice wynikają z lokalnej mikrostruktury rynku, metodologii i pory fixingu.

Co oznacza „znormalizowany indeks”?

Seria każdego banku jest dzielona przez pierwszą obserwację w zakresie i mnożona przez 100. Wszystkie linie startują od 100 od swojej pierwszej daty — wygodne do porównywania kształtu między bankami niezależnie od poziomu bezwzględnego.

Dlaczego któregoś banku nie ma na wykresie?

Albo bank nie notuje GBP, albo nie ma obserwacji w wybranym zakresie dat. Spróbuj szerszego zakresu.