BanksRates

SEK — Swedish Krona

Kursy Swedish Krona (SEK) według publikacji wszystkich banków centralnych śledzonych przez BanksRates.

SWE flag Krona · Decimal places: 2 · Quoted by 17 banks
Native bank — pick any of 30 currencies on the right.

Country

SWE flag
Sweden
Sverige
Languages: sv · Time zone: Europe/Stockholm

Cross-bank index

·
Loading…

Latest rates

BankRateLast update
BOC — Bank of Canada0.14192026-10-14
BOI — Bank of Israel0.30852026-10-14
CBA — Central Bank of Armenia36.25602026-10-15
CBR — Bank of Russia8.40862026-10-15
CBUAE — Central Bank of the UAE0.38372026-09-01
CNB — Czech National Bank2.18302026-10-14
DN — Danmarks Nationalbank0.66922026-10-13
ECB — European Central Bank0.08962026-10-14
Fed — Federal Reserve (FRED)0.10002026-10-09
NBG — National Bank of Georgia0.26002026-10-15
NBK — National Bank of Kazakhstan45.21002026-10-15
NBP — National Bank of Poland0.39192026-10-13
NBRB — National Bank of the Republic of Belarus0.30222026-10-15
NBS — National Bank of Serbia10.42842026-10-07
NBU — National Bank of Ukraine4.51172026-10-15
NB — Norges Bank0.95032026-10-14
TCMB — Central Bank of the Republic of Türkiye4.92822026-10-15

Jak czytać ten wykres

Każda linia to znormalizowany indeks, zakotwiczony na 100 w pierwszej dostępnej dacie wybranego zakresu. Linia powyżej 100 oznacza, że waluta krajowa banku osłabiła się wobec SEK od punktu zakotwiczenia; poniżej 100 — że się umocniła.

Najczęściej zadawane pytania

Dlaczego banki publikują różne kursy SEK?

Każdy bank centralny publikuje własny dzienny fixing względem swojej waluty krajowej. Różnice wynikają z lokalnej mikrostruktury rynku, metodologii i pory fixingu.

Co oznacza „znormalizowany indeks”?

Seria każdego banku jest dzielona przez pierwszą obserwację w zakresie i mnożona przez 100. Wszystkie linie startują od 100 od swojej pierwszej daty — wygodne do porównywania kształtu między bankami niezależnie od poziomu bezwzględnego.

Dlaczego któregoś banku nie ma na wykresie?

Albo bank nie notuje SEK, albo nie ma obserwacji w wybranym zakresie dat. Spróbuj szerszego zakresu.