BanksRates

USD — US Dollar

Kursy US Dollar (USD) według publikacji wszystkich banków centralnych śledzonych przez BanksRates.

USA flag Decimal places: 2 · Quoted by 17 banks
Native bank — pick any of 20 currencies on the right.

Cross-bank index

·
Loading…

Latest rates

BankRateLast update
BOC — Bank of Canada1.42632026-10-14
BOI — Bank of Israel3.07502026-10-14
CBA — Central Bank of Armenia361.43002026-10-15
CBR — Bank of Russia83.94972026-10-15
CBUAE — Central Bank of the UAE3.67252026-09-01
CNB — Czech National Bank21.75402026-10-14
DN — Danmarks Nationalbank6.68152026-10-13
ECB — European Central Bank0.89332026-10-14
NBG — National Bank of Georgia2.59892026-10-15
NBK — National Bank of Kazakhstan450.62002026-10-15
NBP — National Bank of Poland3.91772026-10-13
NBRB — National Bank of the Republic of Belarus3.01132026-10-15
NBS — National Bank of Serbia104.51212026-10-07
NBU — National Bank of Ukraine44.98012026-10-15
NB — Norges Bank9.47162026-10-14
SRB — Sveriges Riksbank10.04202026-10-07
TCMB — Central Bank of the Republic of Türkiye49.30412026-10-15

Jak czytać ten wykres

Każda linia to znormalizowany indeks, zakotwiczony na 100 w pierwszej dostępnej dacie wybranego zakresu. Linia powyżej 100 oznacza, że waluta krajowa banku osłabiła się wobec USD od punktu zakotwiczenia; poniżej 100 — że się umocniła.

Najczęściej zadawane pytania

Dlaczego banki publikują różne kursy USD?

Każdy bank centralny publikuje własny dzienny fixing względem swojej waluty krajowej. Różnice wynikają z lokalnej mikrostruktury rynku, metodologii i pory fixingu.

Co oznacza „znormalizowany indeks”?

Seria każdego banku jest dzielona przez pierwszą obserwację w zakresie i mnożona przez 100. Wszystkie linie startują od 100 od swojej pierwszej daty — wygodne do porównywania kształtu między bankami niezależnie od poziomu bezwzględnego.

Dlaczego któregoś banku nie ma na wykresie?

Albo bank nie notuje USD, albo nie ma obserwacji w wybranym zakresie dat. Spróbuj szerszego zakresu.